قفل دیجیتال

شایگان پیشروترین تولید کننده داخلی و تامین کننده قفل الکترونیکی – رمز دیجیتال – با امنیت بالا و راه حل مطمئن ضد سرقت است که برای مصارفی همچون صندوق های نسوز، صندوق های هتلی، صندوق امانات، درب ضد سرقت و ورودی های امنیتی، طراحی وساخته متمرکز شده است. مفتخریم اعلام کنیم این رده محصولات با همت و خلاقیت مهندسان مجموعه شایگان در راستای بومی سازی دانش فنی الکترونیک و مکانیک به ثمر نشسته است. به طوریکه در مشخصات فنی و کاربردی محصولات معادل خارجی اصلاحاتی نیز صورت پذیرفته و نسخه تولیدی شایگان نه تنها از نظر کیفیت با محصولات خارجی برابری می کند بلکه مزیت هائی نیز دارد.

قفل الکترونیکی شایگان آرامش خاطر را به ارمغان می آورد…

انواع محصولات:

ویژگی ها و مشخصات فنی:

 • مجهز به سنسور
 • مجهز به منبع تغذیه
 • قابلیت نصب بر روی انواع گاو صندوق های اداری، خانگی و هتلی
 • طول عمر باتری
 • مجهز به سوکت های جدا شونده کابل قسمت پلاستیکی با مقابل فلزی قفل
 • مجهز به به سیستم رمز با ۲۰ کاراکتر
 • مجهز به مکانیزم رمز مادر در صورت فراموشی رمز توسط مصرف کننده

کنترل کیفیت

کنترل و پایش اقلام و مواد ورودی

در واحد کنترل کیفیت شرکت مهندسی شایگان، قبل از اینکه مواد اولیه و قطعات برون سپاری شده به واحد مونتاژ تحویل شوند، توسط واحد کنترل کیفیت، نمونه برداری شده و تحت آزمون های چشمی، قیاسی، ابعادی و پارامترهای الکترونیکی قرار می گیرند. محموله های ورودی مطابق با استانداردهای تدوین شده مندرج در آیین نامه استاندارد کنترل کیفی شایگان بازرسی می شوند. تمام پارامترهای موثر بر روی کیفیت مواد اولیه، قطعات و اقلام ورودی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و سپس در مورد مناسب بودن یا عدم کیفیت مواد و کالاها تصمیم گیری می شود.
در صورتی که مواد و اقلام ورودی به کارخانه از نظر واحد کنترل کیفیت به تایید برسند، جهت مصرف به خط مونتاژ ارسال می شوند. در غیر این صورت به شرکت تامین کننده عودت داده خواهند شد.
همچنين در شرایط خاص، زمانی که قطعات برون سپاری شده نزد تامين کننده توليد می شوند -فرآيند هایی ويژه مانند رنگ آمیزی- در محل استقرار تامين کننده مورد بازرسی کامل قرار می گيرند.

کنترل، اندازه گیری و پایش حین فرآیند تولید

در این بخش تمامی محصولات در حین تولید، بر طبق استاندارد مندرج در آیین نامه کنترل کیفیت شایگان، تحت نمونه برداری، بازرسی و نظارت کنترل کیفیت قرار می گیرد تا محصولاتی مطابق استاندارد و کیفیت مورد انتظار تولید گردد. در فرآیند تولید محصولات، واحد کنترل کیفیت بایستی نظارت های مداوم بر فرآیند را داشته باشد تا اطمینان حاصل گردد، محصولی سالم و مطابق با نیازها و استانداردها تولید می شود.

بازرسی و کنترل محصولات تولید شده

قفل های دیجیتال شایگان یک به یک در اتمام فرایند مونتاژ، بعد از پاس کردن تمام آزمون ها، کنترل کیفی شده و به شرط عدم وجود هیچگونه خطا و ایرادی، برچسب WARRANTY می خورد. در حالیکه نمونه های خارجی بدلیل عدم تعهد به مشتری ایرانی هیچ ضمانتی بابت محصولات دارای ایراد خود ندارند.

تاثیر واحد کنترل کیفیت بر عملکرد واحد فروش و ایجاد تمایز با رقبای خارجی

مجموعه تولیدی شایگان پایبند به اصل مشتری مداری و بر این باور است که دانستن نظرات مشتریان تنها مربوط به واحد فروش نیست و بازرسین واحد کنترل کیفیت نیز برای اصلاح کیفیت محصول می بایست پیشنهادات و انتقادات مشتریان را جویا شوند تا فرآیندهای کنترل کیفیت را مطابق با نظر مصرف کنندگان و توزیع کنندگان سازگار نمایند.

ارتباط واحد کنترل کیفیت با واحد خدمات پس از فروش برای دریافت اطلاعات و گزارش هایی مربوط به نقص در محصول و عمر مفید محصولات، نه فقط در روزهای ابتدائی بعد از فروش بلکه پس از گذشت چند سال از خرید، تدوین شده است. به این دلیل در مجموعه مهندسی شایگان جلسات ماهانه منظمی بین واحد کنترل کیفیت و خدمات پس از فروش در مورد کیفیت محصولات برگزار می شود. این واحد اطلاعات خاصی در مورد صحت کیفیت محصولات، شرایط نگهداری، عمر مفید محصولات از مشتری دریافت کرده و میزان کارکرد محصولات در شرایط آب و هوایی مناطق مختلف را در عمل بررسی می کند تا تمامی ایرادهای احتمالی را حتی با منظور نمودن محل استفاده در اقلیم های متنوع آب و هوائی برطرف نماید.

فعال نمودن گارانتی

با توجه به شرایط تحریم سیاسی-اقتصادی کشور عزیزمان، بازرگانان فعال در این بخش، بدون گرفتن ضمانت از تولید کننده های خارجی و با نظر باینکه این افراد صرفا به دنبال تامین سود خود از این واردات هستند، از مبادی غیر رسمی بدون ارائه هیچ گونه ضمانت کیفیت و گارانتی تعویض، محصول وارداتی را در بازار توزیع می کنند. بدیهی است مغازه دار و مصرف کننده نهائی در صورت مواجهه با مشکل فنی اصلی ترین فردی هستند که زیان می بینند.
اما مجموعه مهندسی شایگان با ارائه وارانتی ۱۲ماه از زمان فعال نمودن گارانتی با شماره سریال مندرج در پشت محصول توسط مشتری این اطمینان خاطر را به مصرف کننده می دهد که هرگز از خرید قفل دیجیتال شایگان متضرر نخواهد شد.

تمام قفل های الکترونیک شایگان از زمان فعال نمودن گارانتی با شماره سریال محصول ۱۲ ماه ضمانت دارد بطوریکه در صورت بروز هرگونه ایراد فنی یا ظاهری محصول خریداری شده توسط مشتری، قابلیت عودت و تعویض با محصول جدید دارد.

دستورالعمل راه اندازی و استفاده:

باز کردن:    رمز تعیین شده پیش فرض ۱، ۲، ۳ می باشد.

 • ستاره ( * ) را فشار دهید -چراغ قرمز روشن شده و یک بوق بیپ به صدا در می آید
 • عددهای رمز را به ترتیب فشار دهید -با هر با فشار دادن یک بوق بیپ به صدا در می آید
 • مربع ( # ) را فشار دهید -چراغ سبز روشن شده و بوق موفقیت پخش می شود
نکته: در صورت وارد نمودن رمز نادرست، چراغ سبز روشن نمی شود و بوق بیپ پنج بار بصورت متوالی به صدا درآمده و چراغ قرمز نادرست بودن رمز را اعلام می کند.
بستن:
 • مربع ( # ) را فشار دهید -چراغ سبز روشن می شود
 • زبانه قفل شده و بوق موفقیت به صدا در می آید
تغییر رمز:
 • دکمه RESET (واقع در پشت قاب فلزی) را فشار دهید –چراغ سبز روشن شده ویک بوق بیپ به صدا در می آید
 • ستاره ( * ) را فشار دهید
 • رمز جدید را وارد کنید
 • مربع ( # ) را فشار دهید
نکته: صدای بوق موفقیت نشان دهنده موفق بودن عملیات تغییر رمز می باشد
نکته: برای تست کردن رمز جدید حتما در حین تست کردن، درب صندوق را باز نگه دارید
تعویض باتری:
وقتی باتری های دستگاه ضعیف شده و زمان تعویض آناه فرا رسیده است، به محض فشردن ستاره ( * )، صدای بیب سه بار متوالی به صدا درآمده و تواما چراغ قرمز چشمک می زند. بعد از ثابت ماندن چراغ قرمز رمز را وارد کنید تا قفل باز شود.
یادآوری:
اگر سه مرتبه رمز به صورت نادرست وارد شود، دستگاه به مدت ۳ دقیقه غیر فعال شده و چراغ قرمز در این سه دقیقه چشمک می زند. در این مدت هیچ دکمه ای جز RESET کار نمی کند. اتمام این سه دقیقه با یک بوق موفقیت و روشن شدن چراغ سبز اعلام می شود.
حداقل تعداد رمز، ۱ رقم و حداکثر ۲۰ رقم است.