شرکت مهندسی بهین تدبیر شایگان (با مسئولیت محدود) یک مجموعه مهندسی است که بر پایه خودباوری، دانش و تخصص، خلاقیت و کار تیمی استوار می باشد. بدیهی است پشت هر ایده ای که منجر به محصولی می شود یک تیم هدفمند، باانگیزه و با پشتکار وجود دارد. بنیانگذاران این شرکت (پوریا طالبی و بهزاد صالحیان) با تجربه ای پربار از فعالیت های موفق در بخش های مختلف صنایع الکترونیک، برق قدرت، ساختمان و تجهیزات پزشکی در بهمن ماه سال ۱۳۹۹ با رویکرد تجاری سازی دانش، تصمیم به تاسیس یک شرکت تولیدی و خدمات مهندسی گرفتند که با هدف فعالیت چند منظوره و در فاز اول تولید محصولات و قطعات الکترونیک شروع به کار کرد.

مهندسی معکوس یکی از متداول و مطلوب ترین روش هایی است که در کشورهای درحال توسعه به کار گرفته می شود. چرا که نتیجه گیری در پروسه های طراحی، تولید محصول و حتی توسعه و تجاری سازی با الگو برداری از فناوری کشورهای پیشرفته در زمان کوتاهتری رخ می دهد.

از این رو مهندسان نخبه این مجموعه با همت بلند و اراده جدی به مهندسی معکوس چند محصول موفق خارجی پرداختند و اولین نمونه از قفل دیجیتال که بصورت اختصاصی در صنعت صندوق های نسوز کاربرد دارد در اواسط بهار ۱۴۰۰ به عنوان نمونه اولیه تولید شد. این محصول آزمون های کیفی و عملیاتی را با موفقیت پاس کرد، تا نتیجه کار حتی در مولفه هائی بالاتر و بهینه تر از نمونه خارجی آن باشد. اولین سری تولید انبوه این محصول که با عنوان قفل کلاسیک شناخته می شود از شهریور ۱۴۰۰ روانه بازار شد و مورد استقبال کارخانه های معتبر تولید کننده گاوصندوق، بانک ها، صرافی ها و سایر مصرف کننده های دیگر قرار گرفت.

از کارخانه های معتبر تولید کننده گاو صندوق که شرکت مهندسی شایگان با آنها همکاری داشته می توان به گاوصندوق نسوز سدید،گاوصندوق کاوه،گنجینه مهرپارس،صندوق نسوز ابتکاراصفهان و گاو صندوق نسوز خرم اشاره کرد

محصول دوم که مدلی زیبا و به روزتر و البته با امکانات بیشتری نسبت به مدل قبلی ارائه شد با عنوان قفل نمایشگردار از خرداد ۱۴۰۱ در بازار هدف توزیع شد.

پروژه های بعدی یک به یک با تعریف الگوریتم استاندارد مطالعه میدانی، بازار سنجی، مهندسی معکوس، ساخت نمونه و در نهایت تولید در قالب کار تیمی انجام شد. انواع مختلف قفل های دیجیتال، کیپد سیلیکونی، موتور گیربکس هوشمند که کاربرد ویژه آن در دریچه سقفی گلخانه ها می باشد و همین طور ماشین تغذیه گلخانه های هیدروپونیک از این دست پروژه ها می باشند.

همانطور که در شعار سازمانی شایگان عنوان شده است، شور و اشتیاق به موفقیت، توام با خودباوری، برنامه ریزی و نهراسیدن از برداشتن گام های بلند به افتخار می انجامد.